Спорт

28.12.2023 09:35
|  Спорт

"Фінал чатырох" Кубка Беларусі па баскетболе стартуе сёння ў сталіцы. Ці здолеюць сапернікі перапыніць гегемонію клуба "Мінск"? На працягу чатырнаццаці гадоў трафей застаецца ў "гараджан".

27.12.2023 21:20
|  Грамадства

Самае доўгачаканае спартыўнае свята снежня прайшло сёння ў сталіцы. "Алімпійская ёлка" сабрала дзяцей і ўнукаў вядомых беларускіх атлетаў.

25.12.2023 16:00
|  Спорт

Алімпійская чэмпіёнка па біятлоне і дзеючая пераможніца Кубка Садружнасці Дзінара Смольская рыхтуецца вярнуцца ў вялікі біятлон! Але падрыхтоўку фарсіраваць не збіраецца.

25.12.2023 15:00
|  Спорт

Валейбольны клуб "Шахцёр" - шасціразовы ўладальнік Кубка Беларусі - напярэдадні на хатняй арэне дружына Віктара Бекшы чарговы раз заваявала гэты ганаровы трафей, не пакінуўшы шанцаў гомельскай "Энергіі" - у другой партыі паўднёўцы зарабілі сэт-бол, але ўзяць сэт так і не змаглі, упусціўшы магчымасць пераламаць ход фіналу.

25.12.2023 14:30
|  Спорт

Легенда гіравага спорту Беларусі - Вячаслаў Харанэка - адыходзячы год праводзіць новым сусветным рэкордам! Фестываль сілавых відаў спорту "Адрэналін.

24.12.2023 15:05
|  Спорт

"Мінчанка" праз год вяртае Кубак Беларусі ў сталіцу, адолеўшы ў палацы спорту "Уручча" валейбалістак брэсцкага "Прыбужжа".

23.12.2023 14:06
|  Спорт

Ці верне "Мінчанка" сабе Кубак Беларусі па валейболе сярод жаночых каманд? У мінулым розыгрышы нечакана трафей адправіўся ў Брэст.

21.12.2023 13:10
|  Спорт

Найвялікшае шоу на корце: 21 снежня ў Абу-Дабі стартуе другі выставачны турнір Сусветнай тэніснай лігі. У спаборніцтвах прымаюць удзел 16 лепшых гульцоў з усёй планеты.

21.12.2023 10:12
|  Спорт

"Мінск" і "Гарызонт" паспрачаюцца за кубак Беларусі па баскетболе сярод жаночых каманд 21 снежня. Напярэдадні лідар бягучага чэмпіянату краіны з розніцай  40 ачкоў абгуляў "Гомельскіх рысяў" з лікам 91:51.

16.12.2023 16:30
|  Спорт

Вёска Волкавічы пад Мінскам - месца прыцягнення для сапраўдных экстрэмалаў. Напярэдадні тут стартаваў Кубак СНД па зімовым плаванні.

16.12.2023 16:15
|  Спорт

16 снежня адбыўся апошні сёлета матч з удзелам Першага. Каманда Прэзідэнта Беларусі ў чарговым хатнім паядынку Рэспубліканскай хакейнай лігі атрымала перамогу над дружынай Гомельскай вобласці з лікам 12:6.

16.12.2023 15:15
|  Спорт

Спаборніцтвы Кубка Садружнасці па біятлоне працягваюцца ва Уфе. 16 снежня ў гонцы праследавання беларусам не хапіла ледзь-ледзь, каб падняцца на п'едэстал.

15.12.2023 20:57
|  Спорт

Ва Уфе стартаваў другі этап Кубка Садружнасці па біятлоне. Беларускія спартсмены навязваюць сур'ёзную канкурэнцыю. Нашы атлеты ў кожнай гонцы змагаюцца да фінішнай стужкі.

15.12.2023 14:40
|  Спорт

Два залатыя медалі заваявалі беларускія спартсменкі на міжнародным турніры па плаванні, які стартаваў напярэдадні ў Венгрыі.

15.12.2023 08:50
|  Спорт

Найбліжэйшыя дні беларускія прыхільнікі спорту будуць жыць біятлонам, у сталіцы Башкартастана - Уфе - сёння рэстарт Кубка Садружнасці, які пачаўся яшчэ ў верасні ў Сочы, але на лыжаролерах.

14.12.2023 21:30
|  Спорт

На "Кубку Першага канала" ўсё толькі пачынаецца, і пачынаецца вельмі ўдала для зборнай Беларусі па хакеі. Яна апынулася мацнейшай за каманду Казахстана.

14.12.2023 14:50
|  Спорт

Этап Кубка Садружнасці па біятлоне ва Уфе не будзе адменены з-за маразоў. Першыя гонкі пройдуць у пятніцу, 15 снежня

12.12.2023 14:00
|  Спорт

Ягор Шаранговіч закінуў, але "Калгары" ўступіў "Каларада" ў чарговым гасцявым паядынку рэгулярнага чэмпіянату НХЛ. У цэлым сустрэча атрымалася дзейснай - 6:5.

11.12.2023 18:40
|  Спорт

Баскетбольны "Мінск" быў максімальна блізка да сваёй першай перамогі ў Адзінай Лізе ВТБ у гэтым сезоне. Каманда Расціслава Вергуна ў авертайме ўступіла "Астане" з Казахстана пяць балаў, сёння беларусы згуляюць супраць "Енісея".

11.12.2023 08:49
|  Спорт

Галоўны трэнер Нацыянальнай зборнай Беларусі па футболе Карлас Алас Ферэр 11 снежня стане госцем праекта тэлеканала "Беларусь 5" "На мяжы фолу".

10.12.2023 15:45
|  Спорт

Напал пачуццяў і яркая барацьба на паркеце. У сталічным Палацы спорту стартаваў Міжнародны турнір па танцавальным спорце "Альянс Трофі".

08.12.2023 18:00

Сярод зімовых забаў, акрамя лыж, снаўборда і канькоў - гонкі на чатырохколавых спартыўных балідах. Дрыфт па снежнай трасе на заднім прывадзе - гонкі на спарткарах праводзяць на аўтадроме ў Стайках.

03.12.2023 12:00
|  Спорт

Сёння ў вячэрнім эфіры тэлеканала Беларусь 1 - заключны чвэрцьфінал захапляльнага экстрым-шоу "Героі. Перазагрузка" Прэзідэнцкага спартыўнага клуба і Белтэлерадыёкампаніі.

03.12.2023 08:45
|  Спорт

Вялікімі мас-стартамі сёння завяршаецца другі этап Кубка Расіі па біятлоне. Спаборніцтвы, нагадаем, прымае Ханты-Мансійск.