Спорт

21.11.2018 19:10
|  Спорт

Прапусціўшы тройчы за два перыяды, у пачатку трэцяй 20-хвілінкі шайбу за гасцей закінуў Казіёнаў. Але пад заслону сустрэчы гаспадары, закінуўшы яшчэ раз, ужо ў пустыя вароты, зрабілі лік канчатковым 4:1 на сваю карысць.

21.11.2018 19:08
|  Спорт

Гэта вынік дамовы аб інфармацыйным супрацоўніцтве, якую сёння паміж сабою склалі дырэкцыя II Еўрапейскіх гульняў 2019 года і тэлеканал "Еўраньюс".

21.11.2018 12:15
|  Спорт

Сталічнае хакейнае "Дынама" ў пошуках другой перамогі запар у выязной серыі сёння згуляе супраць "Куньлуня". Старт прамой трансляцыі на "Беларусь 5" у 14:30.

21.11.2018 12:12
|  Спорт

Гэта стала вядома пасля ўпэўненай перамогі Косава на сваім полі над Азербайджанам 4:0. Такім чынам, у балканскім дэрбі Косава і Македонія вызначаць, хто з іх згуляе з лепшай камандай пары Грузія - Беларусь.

20.11.2018 19:18
|  Спорт

Канстанцін Кальцоў стаў галоўным трэнерам ХК "Брэст", пагадненне са спецыялістам разлічана да канца сезона. 24 лістапада адбудзецца прэс-канферэнцыя настаўніка.

20.11.2018 12:18
|  Спорт

Лідар чэмпіянату Беларусі па хакеі супраць дзеючага чэмпіёна! "Юнацтва" прымае "Нёман" на "Чыжоўка-Арэне". Сталічныя апярэджваюць клуб з Гродна, за якім трэці радок, на 10 ачкоў.

20.11.2018 12:16
|  Спорт

Галандцы на апошніх хвілінах выязнога матча з Германіяй вырываюць пуцёўку ў плэй-оф Лігі нацый у дывізіёне А. Ужо да сярэдзіны першага тайма аранжавыя саступалі 0:2, на 85-й хвіліне Квінсі Промес скараціў адставанне гасцей, а ў кампенсаваны час Ван Дэйк аднавіў парытэт 2:2.

20.11.2018 12:14
|  Спорт

Зборная Беларусі па футболе будзе пасеяная ў 5-м кошыку пры жараб'ёўцы адборачных груп на Еўра-2020. У чацвёрты кошык "Белыя крылы" патрапілі б у тым выпадку, калі б сталі лепшымі сярод усіх пераможцаў групавой стадыі дывізіёна D Лігі нацый, але Грузія вышэй.

19.11.2018 19:08
|  Спорт

Цудоўнае выратаванне і першая перамога па булітах у сезоне. Мінскае "Дынама" на старце выязной серыі перамагае ў Хабараўску "Амур".

19.11.2018 19:07
|  Спорт

Дадому з трыма медалямі заключнага этапа Кубка свету па плаванні. Зборная Беларусі вярнулася сёння з Сінгапура. Трэцяе месца ў Яўгена Цуркіна на дыстанцыі 100 метраў батэрфляем.

19.11.2018 18:55
|  Спорт

Цэнтравая аформіла трыпл-дабл: 19 ачкоў, 10 падбораў і 11 перадач, а беларускі разграмілі Эстонію, 113:63. У сераду каманда правядзе заключны матч адбору ў Турцыі.

19.11.2018 18:08
|  Спорт

Зборная Беларусі па футболе адыграла шэсць матчаў у Лізе нацый. Каманда пад кіраўніцтвам Ігара Крывушэнкі стала адзінай у Еўропе, якая дасягнула такога выдатнага выніку.

19.11.2018 15:09
|  Спорт

У матчы з "Амурам" "зубры" двойчы вялі ў ліку. Але гаспадары пляцоўкі адыграліся, а за паўхвіліны да завяршэння асноўнага часу, здавалася, закінулі пераможную шайбу.

19.11.2018 08:12
|  Спорт

У Вероне прайшоў штогадовы марафон. Удзел у ім прынялі міс Беларусь - 2008, прэс-сакратар футбольнага клуба "Дынама-Брэст" Вольга Хіжынкова і алімпійская чэмпіёнка Надзея Скардзіна.

19.11.2018 07:05
|  Спорт

Зборная Беларусі па футболе зарабіла павышэнне ў класе Лігі нацый. Наступны розыгрыш яна пачне ў дывізіёне С. Але самае галоўнае - наша каманда знаходзіцца на адлегласці двух пераможных матчаў ад чэмпіянату Еўропы.

18.11.2018 09:00
|  Спорт

Зборная Беларусі па футболе сёння можа юрыдычна аформіць выхад у трэці дывізіён Лігі нацый, а заадно наблізіць сябе да першага ў гісторыі краіны топ-турніру.

17.11.2018 21:11
|  Спорт

Гэта здарылася яшчэ да таго, як наша зборная абгуляла Люксембург і стала на крок бліжэй да выхаду на чэмпіянат Еўропы. Масавасць - ключ да поспеху ў спорце.

17.11.2018 15:53
|  Спорт

Шматдзетная маці заснавала ў горадзе спартыўныя турніры і фестывалі, галоўны арыенцір якіх - развіццё сямейнага спорту. Толькі за першы месяц ідэю падтрымалі больш за сотню сем'яў.

17.11.2018 15:43
|  Спорт

Больш за 12 тысяч добраахвотнікаў падалі ўжо заяўкі на ролю валанцёраў спартыўнай падзеі. Большасць - прадстаўнікі Беларусі, але сярод кандыдатаў ёсць жыхары ЗША, Вялікабрытаніі і нават Багамскіх астравоў.

17.11.2018 15:41
|  Грамадства

Нацыянальнае агенцтва па турызме звярнулася да дызайнераў, рэкламістаў, маркетолагаў з прапановай стварыць лагатып, які можна размясціць на сувенірнай і рэкламнай прадукцыі, на будынках вакзалаў і аэрапорта, білбордах.

17.11.2018 15:10
|  Спорт

Перапыніць серыю з пяці паражэнняў запар у гандбольнай Лізе чэмпіёнаў. Парадаваць балельшчыкаў сёння будзе імкнуцца БГК імя Мяшкова ў матчы з "Віве" ў горадзе Кельцы.

17.11.2018 14:59
|  Спорт

Другая каманда першынства - салігорскі "Шахцёр" сёння ў Маладзечне сустракаецца з мясцовым "Дынама". Па ходу цяперашняга рэгулярнага розыгрышу "гарнякі" і "зубры" перасякаліся тройчы, і нязменна мацнейшым быў клуб з Салігорска.

17.11.2018 12:12
|  Спорт

Пачатак быў шматспадзеўным, але прапусцілі неабавязковыя галы - такое рэзюмэ галоўнага трэнера мінскага "Дынама" Андрэя Сідарэнкі пасля буйнога паражэння ад "Аўтамабіліста".

17.11.2018 12:08
|  Спорт

Дзеючы чэмпіён краіны - БАТЭ - прыме серадняка першынства - "Гарадзею". Дарэчы, месяц назад "цукарнікам" атрымалася навязаць барацьбу на "Барысаў-Арэне".