Спорт

17.01.2024 10:30

Хакеісты "Дынама-Мінск" сёння зноў прымуць "Куньлунь Рэд Стар" у рамках рэгулярнага чэмпіянату КХЛ. І гэта другая сустрэча за два дні.

15.01.2024 17:30

Мадрыдскі "Рэал" стаў уладальнікам Суперкубка Іспаніі. Напярэдадні ў Эр-Рыядзе (Саудаўская Аравія) каралеўскі клуб разграміў свайго прынцыповага саперніка - "Барселону" - з лікам 4:1.

13.01.2024 22:04
|  Грамадства

Час няўмольны: праляцела практычна палова зімы. Актыўна правесці выхадныя напярэдадні старога Новага года запрашаюць беларускія гарналыжныя курорты.

12.01.2024 16:45

Аматараў выпісваць узоры на лёдзе чакаюць адкрытыя і закрытыя каткі ў сталіцы. Лядовыя лакацыі розных памераў - ад маштабных арэн да невялічкіх пляцовак - адкрыты ва ўсіх раёнах Мінска.

12.01.2024 12:10

Лідар беларускай Экстралігі - салігорскі "Шахцёр" - паспрабуе пабіць уласны рэкорд па працягласці пераможнай серыі. "Гарнякі" не ведаюць паражэнняў ужо ў дзесяці матчах запар.

11.01.2024 12:13

У горадзе Чайкоўскім Пермскага края стартаваў чэмпіянат Расіі па біятлоне ў неалімпійскіх дысцыплінах, удзел у якім бяруць беларускія спартсмены, паведамляе БЕЛТА.

11.01.2024 09:00

Этап чэмпіянату Расіі па біятлоне з удзелам беларускіх спартсменаў стартуе 11 студзеня. Першынство праходзіць у горадзе Чайкоўскім Пермскага края.

08.01.2024 18:40

У Беларусі спартсмены не спынялі трэніроўкі падчас навагодніх свят. Гэта тычыцца ў першую чаргу гульнявых відаў, дзе працягваюцца рэгулярныя чэмпіянаты.

08.01.2024 13:00

У беларускага спорту жаночы твар. Чарговы раз гэта даказвае Ванеса Каладзінская. Бронзавы прызёр Алімпіяды ў Токіа летась вярнулася ў спорт пасля нараджэння другога дзіцяці і адразу заваявала серабро чэмпіянату свету і ліцэнзію на Гульні ў Парыж.

07.01.2024 22:55

Раўбічы ў гэты ўік-энд сталі цэнтрам яркіх гонак Кубка Садружнасці па біятлоне. Надвор'е не закажаш, таму ў Беларусі загадзя захавалі снежнае пакрыццё, але перад стартам выпаў снег, з'явіўся ўпэўнены мінус па Цэльсіі.

07.01.2024 09:00

Вялікае спартыўнае свята працягваецца ў Раўбічах. Сёння пройдуць заключныя гонкі 3-га этапу Кубка Cадружнасці па біятлоне.

06.01.2024 21:40

Годны захаплення залаты дубль, аформлены ў Раўбічах. Сёння адбылася змена лідара агульнага заліку Кубка Садружнасці. Рэйтынг лепшых біятланістаў спаборніцтва ўзначаліў беларус Антон Смольскі.

06.01.2024 15:30

Антон Смольскі сёння ўзначаліў агульны залік Кубка Садружнасці, перамогшы ў гонцы праследавання на трасе хатняга этапу ў Раўбічах.

06.01.2024 12:15

Уся ўвага ў Раўбічы, дзе сёння працягваецца трэці этап Кубка Садружнасці па біятлоне. Гледачы загадзя прыязджалі ва ўтульны спарткомплекс у Мінскім раёне, каб заняць лепшыя месцы на трыбунах і разагрэцца перад актыўнай падтрымкай сваіх куміраў.

06.01.2024 10:45

Свята біятлона працягваецца ў Раўбічах. Для аматараў спорту чакаюцца насычаныя выхадныя. Трэці этап Кубка Садружнасці ў самым разгары.

05.01.2024 21:01

Вельмі якасна для нас стартаваў 3 этап Кубка Садружнасці па біятлоне! Сёння перапоўненыя трыбуны спарткомплекса "Раўбічы" апладзіравалі поспеху Антона Смольскага, які ў бездакорным стылі ўзяў залаты медаль па выніках спрынтарскай гонкі.

05.01.2024 15:25

Залаты медаль сёння ў актыве беларусаў у стартавы дзень хатняга Кубка Садружнасці ў Раўбічах. Яго заваяваў лідар беларускай зборнай Антон Смольскі.

05.01.2024 13:30

У Раўбічах афіцыйна адкрыты трэці этап Кубка Садружнасці па біятлоне. З самага старту, нягледзячы на будны дзень, аншлаг

04.01.2024 23:00

Калядная спартыўная казка будзе чакаць усіх прыхільнікаў самога народнага віду спорту Беларусі - біятлона. У чацвер, 5 студзеня, адбудзецца першая гонка трэцяга этапу Кубка Садружнасці.

04.01.2024 20:35

Ігар Крывушэнка афіцыйна ўзначаліў ФК БАТЭ. На пасадзе галоўнага трэнера ён змяніў Кірыла Альшэўскага, паведамляе БЕЛТА. Крывушэнка, якому ў лютым споўніцца 60 гадоў, ужо працаваў у БАТЭ з 2005 па 2007 год, і пад яго кіраўніцтвам барысаўчане двойчы станавіліся чэмпіёнамі Беларусі.

02.01.2024 16:46

Беларуская тэнісістка Вікторыя Азаранка пачынае новы год з перамогі. Свой першы матч у 2024 годзе беларуска правяла на кортах Брысбена, дзе ў другім крузе турніру серыі ВТА-500 справілася з расіянкай Ганнай Калінскай з лікам 6:1 у першым сэце, а ў другім за Вікторыяй застаўся напружаны тай-брэйк.

31.12.2023 22:38

Нядопуск беларускага харчавання на рынкі, а нашых спартсменаў на спаборніцтвы - гэта самы сапраўдны генацыд. Беларуская спартыўная барацьба ў 2023 годзе стала ўжо не ўпершыню тым відам спорту, які бурыць любыя перашкоды.

29.12.2023 14:30

Кубкам Беларусі ў Стайках падвялі рысу пад адыходзячым годам барцы грэка-рымскага стылю. У спаборніцтвах узялі ўдзел больш за 120 спартсменаў з усіх рэгіёнаў краіны, якія выступілі ў дзесяці вагавых катэгорыях.

29.12.2023 12:00

"Барысфен" і "Гродна-93" сёння разыграюць Кубак Беларусі па баскетболе. Адна з дзвюх каманд узніме над галавой запаветны трафей і такім чынам прыгожа і пераможна для сябе завершыць каляндарны год.