Хакейная каманда Прэзідэнта Беларусі атрымала другую перамогу ў новым сезоне

25 ноября 2023

На лёдзе сталічнай "Алімпік-Арэны" сёння было горача. Матч 17-х Рэспубліканскіх спаборніцтваў сярод аматараў на прызы Прэзідэнцкага спартыўнага клуба адбыўся пры аншлагу. Разгарнуўся сапраўдны байцоўскі хакейны паядынак.

Напал пачуццяў быў прадказальны, бо сустракаліся дружына кіраўніка дзяржавы і зборная Мінскага рэгіёна. Традыцыйна гэтыя сапернікі непрымірымыя на пляцоўцы.

Зборная Мінскай вобласці ўзняла тэмп са старту першага перыяду. Да сёмай хвіліны каманда кіраўніка дзяржавы ўступала - 0:2. Аднак гаспадарам лёду ўдалося скараціць адставанне да мінімуму яшчэ да перапынку.

Другая траціна выйшла самой націскной. Так гледачы ўбачылі адразу пяць шайбаў у выкананні лядовай дружыны Прэзідэнта. Адно з узяццяў варот правёў Аляксандр Лукашэнка. На гэта госці здолелі адказаць толькі адным галом.

Усё вырашылася ў заключнай траціне, калі гаспадары пляцоўкі працягнулі дамінаваць, закінуўшы яшчэ тройчы. А "сталічныя" змаглі толькі аднойчы засмуціць апанента. Выніковая перамога каманды Прэзідэнта - 9:4. Дублі на рахунку Алега Антоненкі, Арцёма Каркоцкага і Андрэя Касціцына.