Трэці дзень чэмпіянату свету па футболе стартаваў матчам паміж зборнымі Францыі і Аўстраліі

16 июня 2018

Трэці дзень чэмпіянату свету па футболе стартаваў сёння ў Казані матчам паміж зборнымі Францыі і Аўстраліі. Першы тайм завяршыўся без галоў, а ў другой палове віцэ-чэмпіёны Еўропы адкрылі лік з пенальці, што арбітр прызначыў, скарыстаўшыся сістэмай відэапаўтораў. Аўтарам мяча стаў Антуан Грызман, а праз тры хвіліны 11-метровы прабівалі ўжо аўстралійцы. Майкл Едзінак аднавіў парытэт - 1:1. Перамогу ж французскай камандзе на 81-й хвіліне прынёс Поль Пагба - 2:1.

Такім чынам, прамая трансляцыя другога матча гэтага квартэта C паміж зборнымі Перу і Даніі пачнецца на "Беларусь 5" у 18:50. У групе D фіналісты мінулага чэмпіянату свету - аргенцінцы - згуляюць супраць дэбютантаў гэтага мундыялю - ісландцаў. Яшчэ адно супрацьстаянне дня - харваты сустрэнуцца з нігерыйцамі.

А самы дзейсны матч па выніках двух дзён чэмпіянату свету - у выкананні іспанцаў і партугальцаў. Напярэдадні гэтыя зборныя разышліся мірна - 3:3. Каманда Партугаліі двойчы ў матчы выходзіла наперад, але ў другім тайме гэта атрымалася зрабіць ужо іспанцам. А за дзве хвіліны да заканчэння асноўнага часу матча сваё слова зноў сказаў лепшы гулец матча Крыштыяну Раналду, які аднавіў раўнавагу ў ліку, забіўшы свой трэці гол. Адзначым, Раналду пасля хет-трыка ўзначальвае спіс бамбардзіраў, а каманды зарабляюць па адным бале ў сваю скарбонку.