Зборная Беларусі па футболе пацярпела другое паражэнне на старце адборачнага турніру чэмпіянату Еўропы-2020

25 марта 2019

Нацыянальная зборная Беларусі па футболе пацярпела другое паражэнне на старце адборачнага турніру чэмпіянату Еўропы-2020.

На выездзе каманда Ігара Крывушэнкі прайграла паўночнаірландцам 1:2. У першым тайме каманды абмяняліся забітымі мячамі - на гол Эванса праз тры хвіліны дакладным ударам адказаў Стасевіч. Кропку ў матчы пад заслону сустрэчы паставіў Маджэніс.

Паралельна ў матчы ў Ратэрдаме галандцы ўступілі немцам 2:3. Вырашальны гол на 90-ай хвіліне сустрэчы забіў Шульц. Такім чынам, пасля двух тураў у Паўночнай Ірландыі стопрацэнтны вынік. У актыве зборнай Беларусі 0 балаў і апошняе месца ў групе С.