Рубрыка "Матчбол"

11 декабря 2017

Барысаўскі БАТЭ футбольны сезон завяршыў паражэннем у Вялікабрытаніі ў рамках Лігі Еўропы. Напярэдадні ў Барысаве павінна была прайсці цырымонія закрыцця сезона, аднак з-за апеляцыі з боку мінскага “Дынама” аб выніках чэмпіянату краіны яна перанесена на нявызначаны тэрмін. Што яшчэ важнага ў спартыўным жыцці - ведае Станіслаў Ліпскі.

Выдатна выступіла жаночая зборная краіны па біятлоне на другім этапе Кубка свету. Дар’я Домрачава заваявала дзве ўзнагароды, адна з якіх - залатая, а Ірына Крыўко паказала найлепшы вынік у кар'еры.

20 з 20 дакладных выстралаў дазволілі Ірыне ў гонцы праследавання зрабіць скачок з 35-га на 9-ае месца ў выніковым пратаколе. Аднак яшчэ больш парадавала аматараў гэтага віду спорту Дар’я. У пасьюце яна была трэцяй, а днём раней - першай ў спрынце. На дыстанцыі біятланісткам давялося змагацца не толькі з саперніцамі, але і з няпростымі ўмовамі надвор'я. Снегапад перашкаджаў лыжніцам. Узысці на п'едэстал Дар'і дапамагла дакладная стральба на агнявых рубяжах. Домрачава здолела закрыць усе 10 мішэняў. Паказаўшы пятую хуткасць на дыстанцыі, беларуска фінішавала з найлепшым часам. Гэта 29-я перамога Дар'і ў гонках Кубка свету і 7-я - у спрынце. 14 снежня стартуе трэці этап спаборніцтваў, аднак адзначым, Домрачава яго прапусціць з-за падрыхтоўкі да Алімпійскіх гульняў, якія пройдуць у лютым у Южнай Карэі.

А вось сталічнае хакейнае “Дынама”, на жаль, пакуль станоўчых эмоцый не прыносіць. Сталічны клуб у суботу ўступіў у чацвёртым паядынку запар.

Пасля няўдалай выязной серыі ўсё ж прыхільнікі “зуброў” чакалі вікторыі на “Мінск-Арэне” супраць апошняй каманды Заходняй канференцыі “Дынама-Рыга”. Аднак атрымаць перамогу не атрымалася 1:3. Мацнейшыя госці.

Сёння “Дынама” таксама дома згуляе супраць славацкага “Слована”, паспець на паядынак час яшчэ ёсць. Матч пачнецца ў 19.30. Мінчане пакуль на дзясятым месцы, да зоны плэй-оф 10 ачкоў.

Баскетбалісты сталічных “Цмокаў” перамагаюць венгерскую “Альбу” ў апошнім паядынку першага групавога раўнда Кубка ФІБА, займаюць першае месца ў групе і, такім чынам, выходзяць у наступны этап еўрапейскіх спаборніцтваў. У лізе ВТБ становішча таксама нядрэннае. Напярэдадні “Цмокі” перайгралі эстонскі “Калеў” 87:84 і пакуль займаюць сёмае месца ў турнірнай табліцы.

На гэтым тыдні зноў біятлон, нагадваем, трэці этап Кубка свету стартуе ў чацвер, паралельна сочым за чэмпіянатам Еўропы па плаванні на кароткай вадзе, а вось у суботу СКА ў Мінску згуляе супраць БГК у чэмпіянаце Беларусі. Будзе горача. Усе гэта, зразумела, на тэлеканалах Белтэлерадыёкампаніі. Любіце спорт і мы абавязкова яшчэ ўбачымся.