“Канцэртная зала”

Расписание

Расписание

Расписание

Канал "Культура" Белорусского радио, ноябрь 2016
Начало всех концертов - 19:00

Дата

Змест

01.11.2016 АЎТ

Г.Малер – Сімфония №9 у выкананні сімфанічнага аркестра Паўночна-германскага радыё, дырыжор Томас Хенгельброк. Запіс 21.02.2016.

Gustav Mahler (1860-1911) – Symphony No. 9 in D 080.31 min.
Andante comodo 027.05 min.
Im Tempo eines gemächlichen Ländlers. 015.28 min.
Etwas täppisch und sehr derb
Rondo-Burleske. Allegro assai. Sehr trotzig 014.22 min.
Adagio 023.36 min.

Orchestra: NDR Symphony Orchestra
Conductor: Thomas Hengelbrock

02.11.2016 СЕР

Glatt & Verkehrt Festival 2016
28-31 July 2016, KREMS, Austria
CHRISTIAN MUTHSPIEL'S YODEL GROUP - MY BOYHOOD YODEL BOOK | A/CH/F/USA
Christian Muthspiel, Trombone, Klavier, Komposition
Gerald Preinfalk, Saxophone, Clarinet
Mario Rom, Trompete
Franck Tortiller, Vibraphon
Lukas Kranzelbinder, Bass
Lukas König, Schlagzeug

03.11.2016 ЧАЦ

Сольны канцэрт піяніста Аляксандра Гаўрылюка. Запіс у Вікторыя-холе Жэневы 26.02.2015

1. W.A. Mozart (1756-1791) – Rondo in D, K. 485 006.19 min.
2. Johannes Brahms (1833-1897) – Variations on a Theme by Paganini, books I and II 025.41 min.
3. Franz Liszt (1811-1886) – Mephisto Waltz No. 1 011.22 min.
4. Richard Wagner (1813-1883) – Isolde's Love Death 006.32 min.
5. Franz Liszt (1811-1886) – Consolation No. 3, S. 172 003.51 min.
6. Camille Saint-Saëns (1835-1921) – Danse macabre, op. 40 009.07 min.
7. Franz Liszt (1811-1886) – Rákóczi March 005.17 min.
8. Franz Liszt (1811-1886) – Tarantella, from 'Années de pèlerinage - Deuxième année: Italie, Venezia e Napoli S. 162' 009.16 min.
9. Fryderyk Chopin (1810-1849) – Etude in C Sharp minor, op 25/7 (encore) 005.15 min.
10. Fryderyk Chopin (1810-1849) – Etude in D minor, op 27/2 (encore) 005.48 min. 

04.11.2016 ПЯТ

Гала-канцэрт Жэнеўскага Міжнароднага музычнага конкурсу - 2015.
Запіс у Вікторыя-холе Жэневы 11.11.2015

1. Joseph Haydn (1732-1809) – Sinfonia concertante in B flat, H. I/105 (1792) 021.07 min.
Soloist: Sofia Jaffé, violin
Soloist: Rafael Rosenfeld, cello
Soloist: Philippe Tondre, oboe
Soloist: Laurent Lefèvre, bassoon
2. Søren Nils Eichberg (* 1973) – Endorphin, concerto grosso (2011) 008.56 min.
Ensemble: Quatuor Armida
3. Arnold Schoenberg (1874-1951) – Concerto for String Quartet and Orchestra (1933), from Handel's Concerto grosso, op. 6/7 020.45 min.
Ensemble: Quatuor Terpsycordes
4. Bohuslav Martinu (1890-1959) – Sinfonia concertante No. 2, H. 322 (1949) 021.50 min.
Soloist: Sofia Jaffé, violin
Soloist: Rafael Rosenfeld, cello
Soloist: Philippe Tondre, oboe
Soloist: Laurent Lefèvre, bassoon

Orchestre de la Suisse Romande
Conductor: Gaetano D'Espinosa

07.11.2016 ПАН

Сустрэчы ў Вялікай студыі Дома радыё:
творчы вечар баяніста Анатоля Тарана. Запіс 26.10.2016

08.11.2016 АЎТ

Творчы вечар Уладзіміра Кур'яна.
Запіс 25.10.2016 у Вялікай канцэртнай зале Белдзяржфілармоніі. 

09.11.2016 СЕР

Glatt & Verkehrt Festival 2016
28-31 July 2016, KREMS, Austria
THE UKULELE ORCHESTRA OF GREAT BRITAIN | UK
George Hinchliffe, Tenor-Ukulele
Richie Williams, Bariton-Ukulele
Hester Goodman, Konzert-Ukulele
Leisa Rea, Konzert-Ukulele
Dave Suich, Sopran-Ukulele
Ben Rouse, Tenor-Ukulele
Peter Brooke Turner, Sopran-Ukulele
Jonty Bankes, Bass-Ukulele 

10.11.2016 ЧАЦ

Струнны аркестр Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі, дырыжор Пётр Вандзілоўскі. Запіс 19.10.2016 у Вялікай зале БДАМ.
У праграме:
А.Якушаў – "Музыка нераспаведзеных гісторый"
А.Літвіноўскі – Сюіта для камернага аркестра "Тоўсты сшытак"
Ё.Гайдн – Канцэрты для віяланчэлі з аркестрам
Салісты: Дзмітрый і Антон Фешчанка

11.11.2016 ПЯТ

Канцэрт Дзяржаўнага акадэмічнага сімфанічнага аркестра Рэспублікі Беларусь, дырыжор Аляксандр Анісімаў, саліст Пітэр Донахаў (ф-на, Ірландыя). Запіс 08.11.2016 у Вялікай канцэртнай зале Белдзяржфілармоніі.
У праграме:
П.Чайкоўскі – "Італьянскае капрычыа"
С.Рахманінаў – "Сімфанічныя танцы"
С.Рахманінаў – "Рапсодыя на тэму Паганіні"

14.11.2016 ПАН

Ансамбль "Кантабіле" – 40 гадоў. Запіс 30.10.2016 у Вялікай канцэртнай зале Белдзяржфілармоніі.

15.11.2016 АЎТ

Джазавае трыа Клауса Шпэхтля. Запіс у радыёкафэ ORF у Вене 27.03.2014.

1. Claus Spechtl (* 1956) – Another One for P 005.07 min.
2. Claus Spechtl (* 1956) – 2211-26011 006.37 min.
3. Joe Henderson (1937-2001) – Serenity 006.37 min.
4. Lee Morgan (1938-1972) – These are Soulful Days 007.13 min.
5. Claus Spechtl (* 1956) – After All 003.41 min.
6. Ray Charles (1930-2005) – Stick and Stones 006.47 min.
7. Claus Spechtl (* 1956) – Easy Does It 008.59 min.
8. Claus Spechtl (* 1956) – Fab You Are 49.00 min.
9. Thelonious Monk (1917-1982) – Bemsha Swing 008.14 min.
10. Gina Schwarz (* 1968) – Cape Code 006.54 min.
11. Frederick Loewe (1901-1988) – I've Grown Accustomed to Her Face 004.04 min.
12. Claus Spechtl (* 1956) – Out of Fashion 007.10 min.
13. Jerome Kern (1885-1945) – The Way You Look Tonight 006.01 min.

Claus Spechtl, guitar
http://www.spechtl.com/
Gina Schwarz, bass
Wolfi Rainer, drums

16.11.2016 СЕР

Glatt & Verkehrt Festival 2016
28-31 July 2016, KREMS, Austria
BRASILIRAN - SAMBA TRIFFT BANDARI | BRA/IR
LOOR
Ghanbar Rastgooi, Jofti (Wind-Instrument), Vocals
Alireza Mollahosseini, Daf (Percussion), Sommah (Percussion), Vocals
Hosseini Asili, Vocals, Dohol (Percussion), Kasser (Percussion)
Reza Abbaspour, Vocals, Sommah (Percussion), Dohol (Percussion), Peepa (Percussion)
Amin Basereh, Oud (Saiteninstrument), Kasser (Percussion)
Maliheh Shahinzadeh, Performance, Sommah (Percussion)
Carlos Malta, Soprano, Picolo, Alt- und BassFlute, Pifes, SopranSaxophone, BassClarinet, UruaFlute
Marcos Suzano Martins da Costa, Percussion
Bernardo Freire de Aguiar, Percussion

17.11.2016 ЧАЦ

Джазавы дуэт Боба Стэнсана (ф-на) і Майка Майнэры (вібрафон).
Запіс у студыі Рольфа Лібермана ў Гамбургу 18.06.2015.
1. Arthur Schwartz (1900-1984) – Alone Together 009.13 min.
2. Howard Dietz (1896-1983) – Golden Rain 009.05 min.
3. Django Reinhardt (1910-1953) – Nuages 006.47 min.
4. John Lewis (1920-2001) – Django 007.13 min.
5. Bill Evans (1929-1980) – Very Early 009.10 min.
6. John Coltrane (1926-1967) – After the Rain 012.15 min.
7. Mike Mainieri (* 1938) – Los dos Lorettas 007.49 min. 

18.11.2016 ПЯТ

Гала-канцэрт джазавага вакальнага фестывалю Бі-Бі-Сі.
BBC Jazz Voice - Festival Opening Gala
Запіс у к/з Барбікан у Лондане 13.11.2015.
Dee Dee Bridgewater, vocals
Emma Smith, vocals
Georgie Fame, vocals
Jacqui Dankworth, vocals
Jacob Banks, vocals
Kurt Elling, vocals
Natalie Williams, vocals
Sachal, vocals
Vula Malinga, vocals

21.11.2016 ПАН

Два канцэрты старадаўняй музыкі ў выкананні ансамбля "Concerto Copenhagen". Запіс 05.10.2015
1. Marc-Antoine Charpentier (1643-1704) – Sonata a 8, H. 548
2. Jean-Baptiste Lully (1632-1687) – Excerpts from 'Trios de la Chambre du Roi'
3. Robert de Visée (~1655-~1733) – Prelude for Theorbo
4. François Couperin (1668-1773) – La Sultane
5. Joseph Bodin de Boismortier (1689-1755) – Pastorale
6. Marin Marais (1656-1728) – Prelude and Allemande
7. Jacques Aubert (1689-1753) – Amuzette IV
8. François Couperin (1668-1773) – Prélude non mesurée in D
9. Jean-Marie Leclair (1697-1764) – Chaconne, from 'Première Recréation'
10. Michel Corette (1709-1795) – La Tourière, from 'Concerto Comique XVIII'
11. Jean-Philippe Rameau (1683-1764) – Chaconne, from 'Les Indes galantes'

Concerto Copenhagen
www.coco.dk
Fredrik From, violin
Peter Spissky, violin
Antina Hugosson, violin, viola
Thomas Pitt, basse de violon
Joshua Cheatham, viola da gamba
Cecilia Flodén, flute
Irene Spranger, flute
Antoine Torunzcyk, oboe
Per Bengtsson, oboe
Moni Fischaleck, bassoon
Fredrick Bock, theorbo
Poul Høxbro, galoubet, tambourin
Director: Lars Ulrik Mortensen /harpsichord/

22.11.2016 АЎТ

Два канцэрты старадаўняй музыкі ў выкананні ансамбля "Concerto Copenhagen". Запіс 02.11.2015
1. Johann Joseph Fux (1660-1741) – Concerto in D minor/D ('Der Nachtwächter')
2. Antonio Vivaldi (1678-1741) – Violin Concerto in D, RV 234 ('L'Inquietudine')
3. Georg Philipp Telemann (1681-1767) – Oboe Concerto in C minor
4. Jan Dismas Zelenka (1679-1745) – Hipocondrie a 7
5. Reinhard Keiser (1674-1739) – Sinfonia, from 'Der lächerliche Printz Jodelet'
6. Karl Aage Rasmussen (* 1947) – Follia, follia (Première)
7. Francesco Geminiani (1687-1762) – Concerto grosso, after A. Corelli's 'La Follia'
8. W.A. Mozart (1756-1791) – Galimathias Musicum, K. 32

Concerto Copenhagen
Director: Alfredo Bernardini

23.11.2016 СЕР

Glatt & Verkehrt Festival 2016
28-31 July 2016, KREMS, Austria
C4 TRÍO | VEN
Jorge Glem, akustische Cuatro
Hector Molina, akustische Cuatro
Edward Ramirez, elektronische Cuatro, akustische Cuatro, Maraca
Gustavo Marquez, Bass

24.11.2016 ЧАЦ

Канцэрт джазавага ансамбля Леона Гурвіча ў студыі Р.Лібермана у Гамбургу. Запіс 20.03.2015
http://www.ndr.de/orchester_chor/ndr_jazz/Jenseits-des-Schubladendenkens,zweitesjazzkonzert102.html

1. Leon Gurvitch (* 1979) – From London to Berlin 010.13 min.
2. Leon Gurvitch (* 1979) – Zahor 012.53 min.
3. Leon Gurvitch (* 1979) – Remember Me 007.30 min.
4. Leon Gurvitch (* 1979) – Pharoah's Dance 006.18 min.
5. Leon Gurvitch (* 1979) – Kol Nidrei 007.54 min.
6. Leon Gurvitch (* 1979) – Fiesta 014.15 min.
7. Leon Gurvitch (* 1979) – Die Hexe 008.17 min.

Leon Gurvitch Project feat. Frank London
Frank London, trumpet, flugelhorn
Benjamin Weidekamp, saxophone, clarinet
Leon Gurvitch, piano, melodica
Omar Rodriguez Calvo, violin
Diego Pinera, drums

25.11.2016 ПЯТ

Канцэрт памяці Уладзіміра Кузьменкі.
Запіс 22.11.2016 у Вялікай канцэртнай зале Белдзяржфілармоніі.

28.11.2016 ПАН

Скрыпічныя санаты Л.ван Бетховена выконваюць Валерый Сакалоў (скрыпка) і Яўген Ізотаў (ф-на)
1. Ludwig van Beethoven (1770-1827) – Violin Sonata No. 6 in A, op. 30/1 023.32 min.
2. Ludwig van Beethoven (1770-1827) – Violin Sonata No. 7 in C minor, op. 30/2 026.07 min.
3. Ludwig van Beethoven (1770-1827) – Violin Sonata No. 5 in F, op. 24 ('Spring') 024.19 min.
4. Fritz Kreisler (1875-1962) – La gitana (encore) 002.52 min.
5. Fritz Kreisler (1875-1962) – Recitative and Scherzo, op. 6 (encore) 003.48 min.
6. Peter Tchaikovsky (1840-1893) – Mélodie, from 'Souvenir d'un lieu cher, op. 42' (encore) 003.18 min.

Valeriy Sokolov, violin
Evgeny Isotov, piano

29.11.2016 АЎТ

Сольны канцэрт піяністкі Ірыны Шумілінай.
Запіс 26.11.2016 у Малой зале імя р.Шырмы Белдзяржфілармоніі.

30.11.2016 СЕРGlatt & Verkehrt Festival 2016
28-31 July 2016, KREMS, Austria

ERNEST RANGLIN & FRIENDS (CHEIKH LÔ - COURTNEY PINE - TONY ALLEN - IRA COLEMAN - ALEX WILSON) | JA/NG/SN/USA/UK
Ernest Ranglin, Guitar
Cheikh Lô, Vocals
Courtney Pine, Saxophone
Tony Allen, Schlagzeug
Alex Wilson, Keyboard
Ira Coleman, Bass

 

Сейчас в эфире

Далее Далее